Středisko volného času DUHA Jeseník

Tel.: 584 401 262, E-mail: ddmjesenik@volny.cz


Dům dětí a mládeže v Jeseníku

 

LITÍ OLOVA V DUZE

 

          Vánoce jsou opředeny mnoha zvyky a tradicemi. Mezi ně patří také tradiční lití olova, které si mohla více než stovka dětí i dospělých ve Středisku volného času DUHA před Vánocemi vyzkoušet. Nad plamenem jsme v tyglíku tavili olovo a lili do nádoby s vodou. Z olova vznikaly krásné tvary, které probouzely v dětech fantazii a připomínaly spoustu věcí. Tak jsme mohli usuzovat, co nás v příštím roce čeká – výlet lodí na krásný ostrov, setkání s piráty, zlatý poklad, krásná paní s děťátkem, osedlaný kůň, rozježený pes a spousta dalších věcí.

          Lití olova se dětem i dospělým velmi líbilo a věřím, že v předvánočním shonu nabídla tato akce chvilku pro zastavení a zamyšlení.

 

Pavla Dihlová

SVČ DUHA Jeseník

 

 

 

 

 

PEČENÍ  VÁNOČEK

 

    Připravit těsto a uplést vánočku tak jak se to podařilo dětem, které navštívily DUHU a naučily se potřebné, by jistě chtěla mnohá maminka. Děti však byly šikovné a za pomoci vedoucích si nakonec domů své výrobky odnesly.

 

 

     

Provozováno CMS / Eshop (c)2015 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Hotel Slunce - Jeseníky -  Povlečení -  Zahradní nábytek -   -  Výbavička pro miminko  - Nářadí,modely aut -