Středisko volného času DUHA Jeseník

Tel.: 584 401 262, E-mail: ddmjesenik@volny.cz


Dům dětí a mládeže v Jeseníku

 

 

 

Loskutáček

 

V letošním školním roce jsme zahájili činnost v kroužcích přírodovědného zaměření Loskutáček.

Děti se zde učí znát a chránit přírodu, dále vytváří z přírodních materiálů různé výrobky, učí se také o domácích mazlíčcích, o pokojových rostlinách, navštěvují skleníky a podobně.

 

 

      

 

 

 

 

Krmení včel

 

Ve SEV SVČ DUHA již osmý rok probíhá včelařský kroužek, který vede pan Josef Mrkvan, diplomovaný učitel včelařství. Na snímcích právě připravuje  podzimní přikrmování včel.

Kroužek  probíhá v pondělí od 14 hodin a zájemci se stále mohou přihlásit ve SEV.

 

  

 

 

 

Mikuláš

 

6.12.2008 jsme pro děti a rodiče zorganizovali Mikulášský večer na hvězdárně. Děti měly mikulášskou nadílku, a spolu s rodiči si mohli prohlédnout oblohu dalekohledem z terasy hvězdárny.

Také společně  vytvářeli z vizovického těsta  a vyluštili tajenku adventní dopňovačky.

 

 

      

 

 

 

 

Konference ekologických výukových programů

 

 

20.11.2008 jsme se zúčastnili 4.ročníku krajské konference ekologických výukových programů ve SEV Sluňákov Horka nad Moravou. Organizátorem této akce je Krajský úřad Olomouc.Naše zařízení jsme reprezentovali výukovým programem Včely a lidé, který nabízíme školám jesenického okresu od roku 2007.

 

     

 

 

 Večer pod hvězdami v DUZE

 

 Na pololetní prázdniny jsme ve SVČ DUHA pro děti připravili  zajímavou akci – Večer v DUZE pod hvězdami.

Hlavní náplní tohoto večera byla návštěva hvězdárny SVČ DUHA, kde vedoucí astronomického kroužku, studentka astrofyziky Veronika Koprnová  děti seznámila se sluneční soustavou, jejími planetami, teoriemi o vzniku vesmíru, hvězdářským dalekohledem a podobně.

Ve druhé části večera děti hrály různé společenské hry a  po té  se uložily ke spánku v klubovnách SVČ DUHA. Druhý den byly totiž pololetní prázdniny, takže nikdo nepospíchal domů ani do školy a děti se  rozešly domů až ráno po snídani.

                                                              L.Janoštíková

 

 

výklad původu Měsíce  o zatmění slunce  děti naslouchají výkladu  chystáme se ke spánku  společná snídaně

Provozováno CMS / Eshop (c)2015 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Hotel Slunce - Jeseníky -  Povlečení -  Zahradní nábytek -   -  Výbavička pro miminko  - Nářadí,modely aut -