Středisko volného času DUHA Jeseník

Tel.: 584 401 262, E-mail: ddmjesenik@volny.cz


Dům dětí a mládeže v Jeseníku

 

Na příměstských táborech v roce 2009 byla pro účastníky připravena pestrá a zajímavá činnost, která se dětem líbila. Věříme, že tomu tak bude i v létě 2010, kdy příměstské tábory SVČ DUHA zaplňují celé prázdniny.

 

 

    

   

   

 

 

   

 

   

    

 

       

 

     

     

 

Další fotografie z letní činnosti Střediska volného času DUHA Jeseník si můžete stáhnout z webových stránek   http://duhajes.rajce.idnes.cz/

 

 

     A pršelo, jen se lilo... Voda stoupala, brala vše, co jí stálo v cestě a přinesla starosti, hodně starostí... Abychom aspoň kapánek ulehčili situaci v postižených rodinách uspořádali jsme "narychlo" pobytový letní tábor pro 25 dětí z Bernartic a Tomíkovic. Během jednoho dne jsme vše připravili a ve čtvrtek 2. července jsme naše táborníky čekali u mateřské školky na Jiráskově ulici, která se pro nás stala na týden táborovou základnou. Týden her, zábavy, soutěží, koupání, výletů... Jenom počasí bylo ještě nevyzpytatelné, a proto jsme přišli o jízdu na koních, kterou jsme měli domluvenou na Ranči Orel v České Vsi. Zato táborák jsme si užili dostatečně, i když pár kapek taky spadlo, ale to nám nevadilo, protože jsme mraky rozháněli veselými písničkami. Prostě bezva kousek prázdnin s bezva dětmi a bezva dospěláky, jenom kdyby to bylo za jiných - veselejších okolností. Všichni jsme byli na začátku zvědaví, jak se tento narychlo "šitý" týden povede. A povedl se! Některým dětem se domů nakonec ani nechtělo. 

     Při plaveckém výcviku získávali účastníci každé dopoledne plavecké dovednosti v příjemném prostředí na krytém bazénu v České Vsi a odpoledne se bavili u počítačů v našem středisku.

     Letní příměstský tábor ASTERIXOVA DOBRODRUŽSTVÍ byl naplněn zajímavou a pestrou činností motivovanou celotáborovou hrou. Prázdninové dobrodružství jsme zažili při společném nocování u nás na Průchodní...
     Příměstské tábory s názvem DUHOVÁ DÍLNA byly naplněny různými výtvarnými technikami např. batikováním, malováním na sklo, či zdobením hrníčků. Každý si také mohl uplést košík a zhotovit keramickou ozdobu. Program tábora byl obohacen o výlety, návštěvu minigolfu a bazénu. Na závěr tábora byla vždy připravena malá vernisáž.

 

     Týden, který přilákal děti, kteří se rády toulají okolní krajinou našeho města nesl název PUTOVÁNÍ NAŠÍM KRAJEM. Účastníci poznávali a obdivovali pěkná místa okolí Jeseníku a plnili při hrách zajímavé a přírodovědné úkoly.

     Již po mnoho let je naplněn příměstský tábor POČÍTAČE a SPORT. Účastníci poznávají, že se počítače není třeba obávat a také, že není jen na hraní her. Pobyt v počítačové učebně je doplněn různými pohybovými aktivitami.

     Tradiční je také příměstský TÁBOR S KOŇMI na Ranči Orel v České Vsi, kde si děti i letos užily každodenní vyjížďky na koních do krásné okolní přírody. Počasí nám opravdu přálo a tak jsme využili možnosti venkovního koupání přímo na ranči, i když jsme každý den zakončili návštěvou krytého bazénu. Celý týden jsme soutěžili, sportovali a na nudu nám nezbýval čas...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2015 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Hotel Slunce - Jeseníky -  Povlečení -  Zahradní nábytek -   -  Výbavička pro miminko  - Nářadí,modely aut -