Brambory z Vysočiny pro náš tým aneb další úspěch na republikové úrovni

| Dopravní hřiště
I když headline může v někom evokovat všelicos, tak o bramborovou brigádu opravdu nešlo.
V proslulé Vysočina aréně, nasáklé množstvím podniků světového poháru, se totiž poslední říjnový týden konalo Republikové finále AŠSK v přespolním běhu družstev. Sem si z krajského kola vybojovalo postup dívčí družstvo našich starších žákyň ve složení Viki Gajdošová, Barča Macurová, Nelča Poskerová, Lucka Jurčáková a Anet Streitová.
A neztratily se naše holky šikovné ani v konkurenci nejlepších krajských týmů z celé republiky.
Od startovního výstřelu se běželo v ostrém tempu, kterému napomáhal i spíše rovinatý profil bez výrazných stoupání. Lídryně Vikča běžela od začátku na špici a nakonec dosáhla z našeho týmu nejlepšího individuálního výsledku na 4. místě, tedy těsně pod bednou. Na kraji druhé desítky se rvaly Barča (12.) a Nelča (16.). Body pro tým pak připisovaly i Lucka (32.) a Anet (36.).
Toto v součtu stačilo nakonec na tu pověstnou bramborovou medaili v týmech, pouhé 3 body od bronzové příčky. Škoda jen oslabení týmu v posledním týdnu z důvodu nemoci, ale koho v této době nepotká nějaká covidová či běžná virózka.
Holkám patří velká gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.
Fotografie
Brambory z Vysočiny pro náš tým aneb další úspěch na republikové úrovni