Studenti jesenického gymnázia vás zvou do divadla!

Studenti jesenického gymnázia vás zvou do divadla!

06.05.2024 | Aktuálně
Divadelní soubor Nezakopneš uvádí zbrusu novou divadelní hru SPY STORY aneb Příliš mnoho agentů a po předchozím hořce komediálním titulu, nesoucím se v duchu útrap světové války, se pro změnu vrací ke svému oblíbenému žánru lehce ztřeštěných (crazy) komedií. Režiséři souboru Michaela Janská a Michal Dobeš se rozhodli po letech vsadit na osvědčeného klasika americké postmoderny ─ Woodyho Allena.

Soubor plný mladých a nadějných divadelníků zůstává věren v nastudovávání nových divadelních kusů svému poněkud retro přístupu a tentokrát nás do doby retra 60. let minulého století opravdu přenese. Přestože se soubor vydal cestou komedie plné situačního humoru, téma války tak trochu zůstává a v kontextu současného globálního politického dění nabývá pozadí hry opět čím dál více na své aktuálnosti. Co však převedším zůstává je láska k divadlu a odhodlání se společně mezi sebou na jevišti i s diváky na jeho protější straně dobře pobavit.

Příběh veselohry plné situačního humoru se strhne okolo jednoho absurdního podezření ze špionáže. Ovšem každé drobné nedorozumění na poli světové diplomacie může ve zjitřené atmosféře hrozícího jaderného konfliktu fungovat jako spouštěč něčeho většího než jen běžné diplomatické roztržky… Co se tudíž začne náhle dít za zmatky, když do sídla jinak poklidné ambasády Spojených států amerických v jakési socialistické zemi za železnou oponou zničehonic vtrhne místní tajná policie a najde zde neschopný diplomatický personál, léta ukrývaného disidenta, svéráznou kuchařku a konečně hledanou trojici nedobrovolně uvězněných Američanů – nevinných, zmatených turistů, které považuje za špiony? A co když se do nastalé svízelné diplomatické situace připlete královská návštěva a v těsné blízkosti ambasády, okupované kontrarozvědnými silami, vypuknou občanské pouliční nepokoje namířené proti americkým narušitelům? A jakou roli v tomto učiněném blázinci sehraje idol rokenrolové popkultury? Uvidíte na premiéře představení prodchnutého melodiemi písní Elvise Presleyho v neděli 16. června 2024 v jesenickém divadle Petra Bezruče od 18 hodin. Vstupenky na představení můžete v předstihu rezervovat přes portál MKZ, kde najdete také podrobnější program inscenace.

Pokračovat na web MKZ: https://www.mkzjes.cz/spy-story/?f=