Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 5 0-12 z 50 článků
Den otevřených dveří na hvězdárně

Den otevřených dveří na hvězdárně

27.01.2023 | Hvězdárna
Na hvězdárně Střediska volného času DUHA na Průchodní ulici proběhl v úterý 24. ledna Den otevřených dveří. Chtěli jsme tento jesenický unikát více přiblížit široké veřejnosti, a proto jsme pozvali zájemce k pozorování vzácného astronomického úkazu – průletu tzv.“ neandrtálské komety“ sluneční soustavou. Ta se naposledy přiblížila k Zemi před asi padesáti tisíci lety.
Puzzlejáda

Puzzlejáda

26.01.2023 | Fotoreport
Kdo rád skládá puzzle? Přeci děti z DUHY! V úterý proběhla v DUZE Puzzlejáda, kde si děti mohly vyzkoušet skládat puzzle z 54 dílků na čas. Děti bojovaly zodpovědně, nejlepší čas a rekord byl 3:12! Ve starší kategorii se na prvních místech umístili: HankaS BeataJ EliškaF DominikP a AničkaL. V mladší kategorii nejlépe uspěli: RozárkaK MatyášK KlaudieF BernadetaP a FilípekL Pro všechny děti jsme měli připraveny odměny. Gratulujeme!
Puzzlejáda

Puzzlejáda

24.01.2023 | Aktuálně
Skládáte rádi puzzle? Přijďte si k nám vyzkoušet, jestli jste dost rychlí. Soutěží se ve skládání puzzle 50 - 100 dílků na čas. Přhlášky předem jezova@duhajes.cz
OK Dějepisné olympiády

OK Dějepisné olympiády

19.01.2023 | Soutěže MŠMT
V DUZE proběhlo klání nejlepších dějepisářů ZŠ a SŠ jesenického okresu. Tématem bylo letos: Rozdělený svět a Československo v něm 1945-1992. Soutěžící své znalosti zúročili v nelehkém testu. Ikdyž byli znalosti žáků a studentů celkem vyrovnané, na prvních místech se umístili jen ti nejlepší. Výsledky najdete na webu duhajes.cz. Gratulujeme vítězům a držíme palce při postupu do krajského kola.
Hvězdárna - pozorování komety

Hvězdárna - pozorování komety

19.01.2023 | Aktuálně
24.1.2023 od 18:00 si můžete přijít prohlédnout jesenickou hvězdárnu na Průchodní ulici (areál SVČ a ZŠ). Pokud budete mít štěstí, můžete pozorovat neandrtálskou kometu, která se k Zemi přiblížila naposledy před padesáti tisíci lety.
Kufřík pohádek 2023

Kufřík pohádek 2023

11.01.2023 | Školy
VÝTVARNÁ SOUTĚŽ "ČTEME DOMA S RODIČI – POHÁDKY Z BATŮŽKU"
Všechny zapojené MŠ/ 2. třídy ZŠ dostanou „Putovní batůžek“, ve kterém bude umístěno 5-6 knih. Batůžek bude putovat mezi dětmi, ti si doma s rodiči přečtou a prohlédnou batůžkové knížky a následně ke knížce, která je nejvíce zaujala, mohou nakreslit obrázek
nebo vytvořit výtvarnou práci. Batůžek poté zůstává v MŠ/ZŠ.

Vánoční hrátky

Vánoční hrátky

20.12.2022 | Fotoreport
Vánoční hrátky v DUZE byly plné her, smíchu a vánoční nálady. Zazpívali jsme si koledy, pouštěli lodičky, zapálili prskavky. Ale nejdříve musely děti navštívit vánoční klubovny a splnit několik úkolů, aby nasbíraly kapříkovi šupinky.
Vánoční JARMARK

Vánoční JARMARK

17.12.2022 | Fotoreport
Ve čtvrtek 15. 12. po dvou letech upořádalo SVČ DUHA společně se Základní školou v Jeseníku druhý společný vánoční jarmark. Areálem ZŠ a nádvořím SVČ zazněly koledy a vánoční písně, které si připravily třídní kolektivy.

Korespondenční soutěž pro školy

Korespondenční soutěž pro školy

17.12.2022 | Školy
Také v tomto školním roce vyhlašuje Středisko volného času a zařízení pro DVPP DUHA Jeseník Přírodovědnou korespondenční soutěž opět pouze v jednom kole. Soutěž je tradičně vyhlášena pro pět věkových kategorií a jako vždy se jí mohou zúčastnit jednotlivci i kolektivy, které se spojí s odborným poradcem (učitel, rodič aj.), při dodržení počtu max. pěti soutěžících v jedné soutěžní skupině.
Adventní dílna

Adventní dílna

02.12.2022 | Fotoreport
Advent začal v DUZE tvořivou dílnou. Děti i rodiče si vyrobily krásné adventní věnce v tradičních červeno - bílo - zelených barvách. A abychom měli nazdobené i naše domovy, vyrobili jsme si ozdoby na dveře a vánoční svíčky na štědrovečerní stůl z pravého včelího vosku.
Předchozí | Dalšístrana / 5 0-12 z 50 článků