Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 8 0-12 z 87 článků
Tábory Hrátky se zvířátky

Tábory Hrátky se zvířátky

01.09.2023 | Tábory
Během letošních prázdnin se již tradičně konaly dva příměstské tábory s tématikou domácích mazlíčků – Hrátky se zvířátky I a Hrátky se zvířátky II. Na každém z táborů se sešlo osmnáct milovníků domácích mazlíčků, aby zde během pěti prázdninových dní, pod vedením tří zkušených vedoucích, strávili čas se zvířátky z našich odchoven.
Tábor Dívčí duhová dílna

Tábor Dívčí duhová dílna

30.08.2023 | Tábory
Tradičního tábora se letos zúčastnilo 22 dívek. Celý týden jsme tvořili, malovali, vyráběli. Z keramiky jsme vytvořili začáteční písmeno svého jména, malovali jsme hrnky, kamínky, z hmoty FIMO vyrobili lžičky.
Tábor Z pohádky do pohádky

Tábor Z pohádky do pohádky

30.08.2023 | Tábory
Pohádkový tábor probíhal letos podle světových pohádek a filmů. Děti se tak seznámily s pohádkou Kocour v botách, Tři hrušky a filmy Bolek a Lolek a rodina Smolíková. Podle nich plnily různé úkoly, soutěžily a získávaly tak vlaječky států do celotáborové soutěže.
BAZAR podzim - zima 2023

BAZAR podzim - zima 2023

15.08.2023 | Aktuálně
Zveme Vás na tradiční jesenický bazárek oblečení, obutí, hraček, sportovních potřeb a knih v knihovně Jeseník. V pondělí 9.10. výkup 8:30-17:00, prodej v úterý a ve středu 10.-11.10. 8:30-18:00.
Tábor filmař a fotograf 2023

Tábor filmař a fotograf 2023

06.08.2023 | Tábory
Tradiční fotografický tábor byl letos ve znamení rodiny Addamsových – děti měly za úkol pomoci Wednesday, zavřené ve škole Nevermore, najít strýce Festera. Celý týden jsme fotili a jeden den jsme také věnovali natáčení animací technikou stopmotion.
ENCANTO – zážitkový tábor

ENCANTO – zážitkový tábor

30.07.2023 | Tábory
Mirabel, Luisa a oslík přivítali děti na zážitkovém příměstském táboře Encanto v SVČ DUHA Jeseník. Děti se rozdělily do dvou rodů – Panterovci a Tukanové, vytvořili si erby, vymyslely pokřik a postavily kouzelné domky. Za úkol měly zachránit kouzlo domu Madrigalů.
Medobraní Včelaříků z DUHY

Medobraní Včelaříků z DUHY

26.07.2023 | Včelaři
Včelaříci z DUHY zúročili celoroční práci ve včelách a za odměnu si mohli z pláství vytočit v medometu svůj vlastní med. Předtím ale bylo třeba včelstva v DUZE prohlédnout, kolik mají zásob, jestli jsou včelky v pořádku a mají matku. Po důkladné prohlídce úlů jsme rámečky plné medu odvezli do medárny, odvíčkovali speciální vidličkou vosková víčka a pomocí medometu vytočili med.
CORRENTY – Jeseník podporuje kroužky dětem!

CORRENTY – Jeseník podporuje kroužky dětem!

20.07.2023 | Kroužky
Město Jeseník podpořilo částkou 1 000 000 kroužky a sportovní aktivity jesenickým dětem. Pokud máte trvalé bydliště v Jeseníku, dítě ve věku 5-18 let s bydlištěm v Jeseníku, můžete na 75% zápisného do kroužku SVČ DUHA použít correnty. Doplatíte jen 25% hotově na pokladně SVČ DUHA Jeseník.
Tábor Na kole vesele I.

Tábor Na kole vesele I.

11.07.2023 | Tábory
V pondělí 10.7.2023 začal na dopravním hřišti příměstský tábor Na kole vesele I, první den si děti zopakovaly dopravní značky a předpisy, zahrály si hry s dopravní tématikou a za účasti Policie ČR a Odboru dopravy a hospodářství Města Jeseník své znalosti zdokonalily jízdou na kole a čtyřkolkách. Děti se velmi snažily a nikdo nedostal pokutu :)) Dnes nás čeká divadelní představení Moravského divadla Olomouc a kurz první pomoci :)))
Hvězdárna v Jeseníku

Hvězdárna v Jeseníku

06.06.2023 | Hvězdárna
Naplánujte si návštěvu hvězdárny!
Zveme širokou veřejnost na návštěvu Petřkovského hvězdárny v Jeseníku. Kromě výukových programů pro základní a mateřské školy nabízíme i prohlídku hvězdárny a za příznivých podmínek také pozorování noční oblohy se správcem hvězdárny panem Jiřím Petřkovským.
Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

06.06.2023 | Fotoreport
Ve středu 31. května jsme ukončili činnost všech zájmových útvaru V. Zahradní slavností.
Naši krásnou zahradu navštívilo spoustu dětí a rodičů. Pro děti byly přichystány různé atrakce – skoky v pytlích, střelba z luku, slalom na koloběžkách, shazování plechovek vodní pistolí a spoustu dalších. Kromě soutěží byla připravena také výtvarná dílnička, ve které si zájemci mohli vyrobit náramky. Velký zájem byl o tetování razítky. Nechyběla ani bohatá tombola.
Předchozí | Dalšístrana / 8 0-12 z 87 článků