Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 12 0-12 z 143 článků
Hvězdárna v červnu

Hvězdárna v červnu

01.06.2024 | Hvězdárna
Pojďte s námi pozorovat červnovou hvězdnou oblohu.
Areál bývalého kláštera Voršilek- prohlídka hvězdárny, pozorování hvězdné oblohy, stellarium..
Objednávejte předem - Jiří Petřkovský - 739 438 211
Každé první úterý v měsíci hvězdárna otevřená bez rezervace 17:30 - 18:30
www.duhajes.cz
T EXPEDICE Jeseníky 2024

T EXPEDICE Jeseníky 2024

01.06.2024 | Aktuálně
T Expedice je vzdělávací a badatelský program pro nadané žáky ve věku 13 až 18 let. Spočívá v zapojení dětí a jejich učitelů do badatelského procesu, a to v přírodních i humanitních vědách. Badatelská témata pro tento rok jsou: Hydrobiologie, Entomologie, Architektura a urbanismus, Chemie, IT v muzejnictví a Film a animace. T Expedici na Jesenicku pořádají Vlastivědné muzeum Jesenicka a SVČ a zp DVPP DUHA Jeseník.
Pohádkový les 2024

Pohádkový les 2024

27.05.2024 | Fotoreport
Klauni s veselým obličejem přivítali letos děti v pohádkovém lese ve Smetanových sadech a vyslali je na zábavnou cestu parkem. Pohádková babička vyprávěla dětem pohádky a podle loutek děti hádaly ty nejznámější, ježibaba s ježidědkem nabrali děti na lopatu, s Krtečkem si děti zaházely míčkem, s princem střílely na draka, u Kocoura v botách házely nožem do terče, Popelce přebíraly hrášek a v lese hledaly holoubka.
Knihobudka v zahradě DUHY

Knihobudka v zahradě DUHY

22.05.2024 | Aktuálně
Při příležitosti Zahradní slavnosti budeme otevírat naši novou knihobudku, která je umístěna v prostorách zahrady SVČ DUHA. Od onoho okamžiku bude mít každý návštěvník při návštěvě naší krásné zahrady možnost nejenom relaxovat pohledem na všemožné byliny a rostliny z celého světa, zaposlouchat se do zpěvu exotického ptactva v naší voliéře a pozorovat pilnou práci včel v našich úlech, ale také zpestřit si svůj odpočinek i četbou některé z knížek, které se budou zrovna v knihobudce k mání.
Keramická soutěž Kouzelná příroda

Keramická soutěž Kouzelná příroda

15.05.2024 | Aktuálně
Začátkem dubna jsme vyhlásili naši pravidelnou keramickou soutěž , tentokrát na téma Kouzelná příroda. Zúčastnilo se 38 chlapců a dívek. Nejlepší získali diplom a drobné ceny. 
Ze všech krásných výrobků jsme uspořádali výstavu.
Pohádkový les

Pohádkový les

15.05.2024 | Aktuálně
Srdečně zveme děti, rodiče i prarodiče do pohádkového lesa ve Smetanových sadech v Jeseníku. Brána pohádkového lesa se otevře v sobotu 25.5. od 14 do 17 hodin. Najdete, kde se ukrývají čarodějnice, kde tančí princezna nebo má sluj tříhlavý drak?
Zlatá včela Jeseník 2024

Zlatá včela Jeseník 2024

13.05.2024 | Včelaři
Mladí včelaři z Olomouckého kraje ve žlutých a zelených tričkách s nápisem Zlatá včela se sjeli na oblastní kolo včelařské soutěže, aby změřili své včelařské znalosti a dovednosti. Soutěž vyhlašuje Český svaz včelařů a jako pořadatel oblastního kola Olomouc byl letos vybrán kroužek Střediska volného času DUHA Jeseník. Soutěž probíhala pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka, který jako včelař má pro děti a mládež ve včelařských kroužcích velké pochopení. Povzbuzením pro děti byl i patronát starostky Města Jes
Pohádky z batůžku

Pohádky z batůžku

13.05.2024 | Fotoreport
Kino plné malých čtenářů ze škol a školek – to je již tradičně vyhlášení výtvarné soutěže projektu Pohádky z batůžku, který organizuje Vzdělávání Jesenicko ve spolupráci s SVČ DUHA Jeseník v rámci projektu MAP Jesenicko IV. Vernisáž a vyhlášení vítězných projektů společně s promítáním pohádky proběhla v úterý 7.5.2024 Akce je spolufinancována EU a MŠMT.
Omezení provozu v DUZE

Omezení provozu v DUZE

09.05.2024 | Aktuálně
Vážení rodiče,
upozorňujeme Vás, že z důvodu stavebních úprav interiérů v SVČ DUHA bude od pondělí 13.5.2024 UZAVŘENA cvičná kuchyňka a Klub Á.
Činnost kroužků bude plně zachována. Z důvodu uzavření kuchyňky a Klubu Á je nutné, aby děti přesně dodržovaly časy příchodů do kroužků a po skončení kroužku, aby neprodleně opustily budovu SVČ DUHA. Tímto Vás zároveň prosíme o Vaši dochvilnost v případě odvádění Vašich dětí ze SVČ DUHA. Dbejte prosím také zvýšené opatrnosti při pohybu v budově a okolí DUHY.
Děkujeme za pochopení.
Studenti jesenického gymnázia vás zvou do divadla!

Studenti jesenického gymnázia vás zvou do divadla!

06.05.2024 | Aktuálně
Divadelní soubor Nezakopneš uvádí zbrusu novou divadelní hru SPY STORY aneb Příliš mnoho agentů a po předchozím hořce komediálním titulu, nesoucím se v duchu útrap světové války, se pro změnu vrací ke svému oblíbenému žánru lehce ztřeštěných (crazy) komedií. Režiséři souboru Michaela Janská a Michal Dobeš se rozhodli po letech vsadit na osvědčeného klasika americké postmoderny ─ Woodyho Allena.
Pohádky z batůžku

Pohádky z batůžku

30.04.2024 | Aktuálně
Zveme Vás srdečně na výstavu dětských prací v Kině Pohoda Jeseník od 7.5.2024. Obrázky a výtvarné projekty malovaly děti v projektu Pohádky z batůžku, který organizuje Vzdělávání Jesenicko v rámci projektu MAP Jesenicko IV. Vernisáž a vyhlášení vítězných projektů společně s promítáním pohádky pro zúčastněné děti proběhne v úterý 7.5. Výstavka bude dostupná v provozní dobu kina do konce května. Akce je spolufinancována EU a MŠMT.
Předchozí | Dalšístrana / 12 0-12 z 143 článků