Welcome back The English School Contest 2022 – konečně prezenčně!

| Aktuálně
Popularita anglického jazyka roste nejen ve společnosti, ale i na naší škole, to je jisté. Jak jinak si vysvětlit letošní velký zájem z řad žáků naší školy, kteří si to spolu rozdali ve schopnosti anglicky konverzovat. Pravda, někde bylo nutné účastníky lehce pošťouchnout, ale oni nám to jistě odpustí.

Výkony především ve starší kategorii (8. a 9.ročník) byly skvostné, radost poslechnout. A není větší pochvaly nežli z úst rodilého mluvčího, který se také ujal místa v porotě. A jak sám zmínil s nadsázkou při gratulacích, někteří mu již v anglickém umu šlapou řádně na paty.

Přestože naše mladá generace angličtinu ovládá mnohem lépe než svůj jazyk mateřský (máme silné tušení), postavit se takovému úkolu je hodné vašeho aplausu. Zdání klame totiž, nikdy nejde o boj pro školu, ani pro svého učitele, ale vždy jen sám za sebe, dokázat si, že zvládnu všechno, i když si sám nevěřím. Každý něco svého získá, někdo cenu, druhý sebevědomí, další třeba motivaci k růstu, letos se tedy rozdávalo dosti.

Všem účastníkům poklona, každý u nás vyhrává. Formálně ale musí být vždy někdo lepší.

Zde kochejte se výsledky:

Kategorie IA (6., 7. roč.)


 

  1. Frkáňová Klára (postup do okresniho kola)

  2. Saliji Dritan

  3. Lidmila Jan

  4. Sedláček Jakub, Baťa Alex, Dias Matyáš

Kategorie IIA (8., 9. roč.)


 

  1. Ondrušková Veronika (postup do okresniho kola)

  2. Skoupil Adrian

  3. Trunda Josef

  4. Doležalová Klára, Janíčková Sofie, Žalud Teodor

Gratulujeme vítězům, klobouk smekáme před poraženými.

Will be back in 2023!