Včelaři

Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 13 článků
Zlatá včela Jeseník 2024

Zlatá včela Jeseník 2024

13.05.2024 | Včelaři
Mladí včelaři z Olomouckého kraje ve žlutých a zelených tričkách s nápisem Zlatá včela se sjeli na oblastní kolo včelařské soutěže, aby změřili své včelařské znalosti a dovednosti. Soutěž vyhlašuje Český svaz včelařů a jako pořadatel oblastního kola Olomouc byl letos vybrán kroužek Střediska volného času DUHA Jeseník. Soutěž probíhala pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka, který jako včelař má pro děti a mládež ve včelařských kroužcích velké pochopení. Povzbuzením pro děti byl i patronát starostky Města Jes
Výlet jesenických včelaříků na veletrh Včela!!! Ostrava

Výlet jesenických včelaříků na veletrh Včela!!! Ostrava

17.03.2024 | Včelaři
Jarní včelařský veletrh na ostravském výstavišti přilákal děti z včelařského kroužku v Jeseníku. Zajímaly nás novinky ve včelaření a veletrh jsme zároveň využili jako přípravu na nadcházející krajské kolo soutěže Zlatá včela, která se letos uskuteční u nás v SVČ DUHA Jeseník.
Medobraní Včelaříků z DUHY

Medobraní Včelaříků z DUHY

26.07.2023 | Včelaři
Včelaříci z DUHY zúročili celoroční práci ve včelách a za odměnu si mohli z pláství vytočit v medometu svůj vlastní med. Předtím ale bylo třeba včelstva v DUZE prohlédnout, kolik mají zásob, jestli jsou včelky v pořádku a mají matku. Po důkladné prohlídce úlů jsme rámečky plné medu odvezli do medárny, odvíčkovali speciální vidličkou vosková víčka a pomocí medometu vytočili med.
Zlatá včela Zábřeh

Zlatá včela Zábřeh

24.04.2023 | Včelaři
Celý rok se včelaříci z Jeseníku připravovali na soutěž Zlatá včela, která letos proběhla v Zábřehu. Měli jsme nejmladší osazenstvo, děti bojovaly v několika disciplínách - včelařská praxe, pomůcky, botanika, mikroskop a test včelařských znalostí.
Včelaříci v mýdlárně Mlýnky

Včelaříci v mýdlárně Mlýnky

10.06.2022 | Včelaři
Výlet do Mýdlárny Mlýnky byl pro děti velkým zážitkem. Majitelka této jesenické rodinné firmy, Maruška Horáčková, nás provedla svou provozovnou, ukázala dětem výrobní linku, kde se vše dělá ručně a přiblížila nám tajemství výroby nejen voňavých mýdel, ale také hebkých krémů, léčivých mastiček, bylinkových solí a dalších výrobků.
Zlatá včela Tovačov

Zlatá včela Tovačov

30.05.2021 | Včelaři
Úspěch slavili mladí včelaříci z VKM SVČ Duha Jeseník na krajském kole celostátní včelařské soutěže Zlatá včela v Tovačově. Soutěžilo se v testu včelařských znalostí, určování včelařských pomůcek, rostlin, mikroskopování i včelařské praxi.
Medový den Šumperk

Medový den Šumperk

30.09.2019 | Včelaři
Už jste někdy okusili avokádový med z Mexika, med koriandrový z Karpat či med z květů kávovníků? Víte jak chutná rozmarýnový med ze Španělská nebo tymiánový med z Nového Zélandu?
Zlatá včela - OK Olomoucký kraj

Zlatá včela - OK Olomoucký kraj

28.05.2018 | Včelaři
Jeseník rozzářily děti ve žlutých tričkách s nápisem Zlatá včela 2018. Mladí včelaři z Olomouckého kraje se sjeli na oblastní kolo včelařské soutěže, aby změřili své včelařské znalosti a dovednosti. Soutěž organizoval Český svaz včelařů – ZO Jeseník a Středisko volného času DUHA Jeseník, pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Ing. Milana Klimeše.
Den pro včelu

Den pro včelu

15.10.2017 | Včelaři
Mladí včelaři SVČ DUHA Jeseník rádi získávají nové informace, proto jsme se jedno podzimní ráno vydali vlakem na výlet do Opavy, kde se konal Den pro včelu. Celá akce byla ve spolupráci s ČSV, pro včelaře byly připraveny dvě zajímavé přednášky – Včelí produkty a Včelí vosk.
Celorepublikové finále - Zlatá včela Nasavrky

Celorepublikové finále - Zlatá včela Nasavrky

15.06.2016 | Včelaři
Tento víkend proběhl ve včelařském učilišti v Nasavrkách již 18. ročník celorepublikového finále soutěže ZLATÁ VČELA 2016. Sešlo se tu celkem 36 výherců z oblastních kol, z Jeseníku postoupil Christo Stojčev a jako náhradník Eliška Dihlová.
Zlatá včela 2016 - oblastní kolo Šumvald

Zlatá včela 2016 - oblastní kolo Šumvald

25.05.2016 | Včelaři
Sobota 7.5. patřila v Šumvaldu mladým včelařům - změřili si své včelařské znalosti a dovednosti v oblastním kole soutěže Zlatá včela. Úkoly nebyly jednoduché, test včelařských znalostí, poznávání rostlin a stromů, určování a popis funkce včelařských pomůcek, druhy úlů, mikroskopování, určování preparátů a hlavně včelařská praxe.
Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 13 článků